Historia

Wszystko zaczęło się od wielkiej pasji tancerki i choreografki - Urszuli Strzeżek wspieranej przez przyjaciół, rodzinę i innych miłośników tańca.

 

Pierwsze kroki

Ula Strzeżek w 1996 roku zebrała w Piasecznie i okolicach grupkę dzieci i po prostu “zaraziła” je tańcem. Na początku zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 6 i w Klubie Sportowym Piaseczno. Stopniowo grupa powiększała się, a treningi przeniosły się do Piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, którego dyrektor p. Ewa Dudek obdarzyła młodych tancerzy swoim poparciem i przychylnością. Prowadzone przez Ulę zajęcia rok po roku cieszyły się coraz większą popularnością. Ciągle przybywało chętnych do nauki rock&rolla i disco samby. Powstał zespół “Rapczaki”. Taneczna zabawa z dnia na dzień zamieniała się w prawdziwą pracę, a zwyczajne zajęcia w intensywne treningi. W tym czasie zespół nie miałby możliwości rozwoju bez wsparcia ze strony Kasi Biernadskiej-Hernik, która opiekowała się Grawitacją z ramienia Ośrodka Kultury, robiąc o wiele więcej niż wymagała tego jej funkcja.

 

Klub Sportowy Grawitacja

W końcu przyszedł czas na zmianę nazwy (powstała: Grawitacja), a także na prezentację umiejętności młodych tancerzy na turniejach tanecznych. Zdobywane nagrody i wyróżnienia zmotywowały wszystkich do jeszcze intensywniejszej pracy. Tancerze Grawitacji stopniowo zamieniali się w profesjonalistów i chcieli się pokazywać coraz szerszej publiczności. Aby jednak mogli to zrobić, Grawitacja musiała zostać formalnie przekształcona w pełnoprawny Klub Sportowy. W 1998 roku aby móc startować w Polskim Związku Tańca Sportowego grupa dołączyła do K.S. Piaseczno jako Autonomiczna Sekcja Klubu Sportowego Piaseczno działająca przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. W tej konfiguracji sekcja działała w ramach zajęć Ośrodka Kultury przez blisko 7 lat. W 2005 roku ze względu na dynamiczny rozwój tańca sekcja postanowiła się usamodzielnić. Sympatycy i trenerzy Klubu założyli Stowarzyszenie Kultury Fizycznej- Klub Sportowy Grawitacja. W tym samym czasie treningi zostały wzbogacone o akrobatykę (prowadzoną przez Ryszarda Gałęzowskiego a później przez Piotra Sypniewskiego), a także o inne style taneczne. W 2002 roku do Grawitacyjnej rodziny dołączył Szymon Kowalewski(obecnie prezes Klubu Sportowego Grawitacja) trener i choreograf techniki Hip-Hop, przejął on również w swoje ręce całą buchalterię związaną z zespołem.

 

 

 

Czas na sukcesy

Pracy było coraz więcej. Tancerze trenowali przez cały rok szkolny, a także na organizowanych przez klub letnich i zimowych obozach tanecznych. Na owoce nie trzeba było długo czekać. Sukcesy goniły sukcesy. Z roku na rok w Grawitacyjnej rodzinie przybywało dzieci, instruktorów, form tanecznych i zajęć. Obecnie klub rywalizuje w zawodach organizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego (PZTSport), startuje w turniejach Polskiej Federacji Tańca (PFT) i Polskiego Zwiazku Tańca Freestyle (PZTF) oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS), wyjeżdża na zawody w ramach organizacji Międzynarodowych: International Dance Organizations (IDO) i International Federations Modern Dance Sport (IFMD).

 

W ciągu 16 lat działalności Klub odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju jak i za granicą. Z takim samym powodzeniem zawodnicy Grawitacji sprawdzają się w kategoriach solowych, duetach, parach, mini-formacjach oraz w formacjach. Odnoszą sukcesy w różnych technikach tanecznych: Dance Show, Jazz, Disco Dance, Disco Freestyle, Hip-Hop, Modern, Fantasy Show itp. W swoich szeregach Grawitacjanie mają wielokrotnych Mistrzów i V-ce Mistrzów Polski, Europy i Świata…

 

 

Nowa siedziba

Niewątpliwym sukcesem zespołu jest również własna (po kilkunastu latach tułaczki) siedziba - centrum treningowe z prawdziwego zdarzenia przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie (powstało w 2010 roku). Znajduje się tam 5 profesjonalnych sal treningowych wraz z szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, magazynem i biurem. Wymarzone Studio Tańca zapewniło zawodnikom i trenerom godziwe warunki pracy i treningu.

 

 

Grawitacja Dance Academy to dzisiaj:

700 zawodników (od 5 lat wzwyż), z którymi pracuje około dwudziestu instruktorów w siedzibie Klubu, okolicach Piaseczna oraz w autonomicznych filiach w Oświęcimiu, Zamościu i w Warszawie. Tancerze podzieleni są na grupy, uwzględniające wiek i umiejętności. Mamy więc: 

Historia
szkoły
Regulamin
Klubu
Regulamin
Studia
Dekalog
Tancerza I
Dekalog
Tancerza II
Dekalog
Rodzica

Znajdziesz nas:

Facebook Google+ Twitter YouTube

Kalendarz

Lipiec 2014
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      
Sierpień 2014
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
       
24
25 26 27 28 29 30 31

 


Klub wspierany przez Gminę Piaseczno


Instruktorzy

BRAJAN PONIATOWSKI
MARIKA 'MARA' USZYŃSKA
URSZULA STRZEŻEK
MATEUSZ `MATI` STRZEŻEK
JUSTYNA „JASTA” BIERNADSKA
EWELINA `ELŻI` ZARADKIEWICZ
JAREK `TUBARAO` KANIUT
SZYMON KOWALEWSKI
MAŁGORZATA GÓRSKA
KOSTADIN 'KOSTEK' KOSTOV
KATARZYNA `KASICA` LUBIANIEC
DOMINIKA `SHAKA` WOJTAS
KAROLINA 'KAROLA' USZYŃSKA