Historia

Wszystko zaczęło się od wielkiej pasji tancerki i choreografki - Urszuli Strzeżek wspieranej przez przyjaciół, rodzinę i innych miłośników tańca.

 

Pierwsze kroki

Ula Strzeżek w 1996 roku zebrała w Piasecznie i okolicach grupkę dzieci i po prostu “zaraziła” je tańcem. Na początku zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 6 i w Klubie Sportowym Piaseczno. Stopniowo grupa powiększała się, a treningi przeniosły się do Piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, którego dyrektor p. Ewa Dudek obdarzyła młodych tancerzy swoim poparciem i przychylnością. Prowadzone przez Ulę zajęcia rok po roku cieszyły się coraz większą popularnością. Ciągle przybywało chętnych do nauki rock&rolla i disco samby. Powstał zespół “Rapczaki”. Taneczna zabawa z dnia na dzień zamieniała się w prawdziwą pracę, a zwyczajne zajęcia w intensywne treningi. W tym czasie zespół nie miałby możliwości rozwoju bez wsparcia ze strony Kasi Biernadskiej-Hernik, która opiekowała się Grawitacją z ramienia Ośrodka Kultury, robiąc o wiele więcej niż wymagała tego jej funkcja.

 

Klub Sportowy Grawitacja

W końcu przyszedł czas na zmianę nazwy (powstała: Grawitacja), a także na prezentację umiejętności młodych tancerzy na turniejach tanecznych. Zdobywane nagrody i wyróżnienia zmotywowały wszystkich do jeszcze intensywniejszej pracy. Tancerze Grawitacji stopniowo zamieniali się w profesjonalistów i chcieli się pokazywać coraz szerszej publiczności. Aby jednak mogli to zrobić, Grawitacja musiała zostać formalnie przekształcona w pełnoprawny Klub Sportowy. W 1998 roku aby móc startować w Polskim Związku Tańca Sportowego grupa dołączyła do K.S. Piaseczno jako Autonomiczna Sekcja Klubu Sportowego Piaseczno działająca przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. W tej konfiguracji sekcja działała w ramach zajęć Ośrodka Kultury przez blisko 7 lat. W 2005 roku ze względu na dynamiczny rozwój tańca sekcja postanowiła się usamodzielnić. Sympatycy i trenerzy Klubu założyli Stowarzyszenie Kultury Fizycznej- Klub Sportowy Grawitacja. W tym samym czasie treningi zostały wzbogacone o akrobatykę (prowadzoną przez Ryszarda Gałęzowskiego a później przez Piotra Sypniewskiego), a także o inne style taneczne. W 2002 roku do Grawitacyjnej rodziny dołączył Szymon Kowalewski(obecnie prezes Klubu Sportowego Grawitacja) trener i choreograf techniki Hip-Hop, przejął on również w swoje ręce całą buchalterię związaną z zespołem.

 

 

 

Czas na sukcesy

Pracy było coraz więcej. Tancerze trenowali przez cały rok szkolny, a także na organizowanych przez klub letnich i zimowych obozach tanecznych. Na owoce nie trzeba było długo czekać. Sukcesy goniły sukcesy. Z roku na rok w Grawitacyjnej rodzinie przybywało dzieci, instruktorów, form tanecznych i zajęć. Obecnie klub rywalizuje w zawodach organizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego (PZTSport), startuje w turniejach Polskiej Federacji Tańca (PFT) i Polskiego Zwiazku Tańca Freestyle (PZTF) oraz Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS), wyjeżdża na zawody w ramach organizacji Międzynarodowych: International Dance Organizations (IDO) i International Federations Modern Dance Sport (IFMD).

 

W ciągu 16 lat działalności Klub odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju jak i za granicą. Z takim samym powodzeniem zawodnicy Grawitacji sprawdzają się w kategoriach solowych, duetach, parach, mini-formacjach oraz w formacjach. Odnoszą sukcesy w różnych technikach tanecznych: Dance Show, Jazz, Disco Dance, Disco Freestyle, Hip-Hop, Modern, Fantasy Show itp. W swoich szeregach Grawitacjanie mają wielokrotnych Mistrzów i V-ce Mistrzów Polski, Europy i Świata…

 

 

Nowa siedziba

Niewątpliwym sukcesem zespołu jest również własna (po kilkunastu latach tułaczki) siedziba - centrum treningowe z prawdziwego zdarzenia przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie (powstało w 2010 roku). Znajduje się tam 5 profesjonalnych sal treningowych wraz z szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, magazynem i biurem. Wymarzone Studio Tańca zapewniło zawodnikom i trenerom godziwe warunki pracy i treningu.

 

 

Grawitacja Dance Academy to dzisiaj:

700 zawodników (od 5 lat wzwyż), z którymi pracuje około dwudziestu instruktorów w siedzibie Klubu, okolicach Piaseczna. oraz prężnie działająca autonomiczna filia w Oświęcimiu działająca pod okiem Patrycji Keller.

Tancerze podzieleni są na grupy, uwzględniające wiek i umiejętności. Mamy więc: 

Historia
szkoły
Regulamin
Klubu
Regulamin
Studia
Dekalog
Tancerza I
Dekalog
Tancerza II
Dekalog
Rodzica

Znajdziesz nas:

Facebook Google+ Twitter YouTube

Kalendarz

Kwiecień 2017
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Maj 2017
Pn Wt Śr Czw Pt So Ndz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

Obóz rodzinny 

Klub wspierany przez Gminę Piaseczno


Instruktorzy

KATARZYNA `KASICA` LUBIANIEC
URSZULA STRZEŻEK
MATEUSZ `MATI` STRZEŻEK
JAREK `TUBARAO` KANIUT
SZYMON KOWALEWSKI
JUSTYNA „JASTA” CIECHOMSKA (daw. BIERNADSKA)
KOSTADIN 'KOSTEK' KOSTOV
EWELINA `ELŻI` ZARADKIEWICZ
MAŁGORZATA GÓRSKA

 

        PATRONAT MEDIALNY:

        PARTNERZY: